Jaki wyróżniamy meble sklepowe?

Powszechnym skojarzeniem w związku z myślą o meblach sklepowych są oczywiście półki sklepowe. Jednak warto wiedzieć, że nie jest to jedyne rozwiązanie, które można zastosować w przestrzeni sklepowej. Przeczytaj poniższą treść, aby dowiedzieć się więcej na temat zagospodarowania sklepu.

Funkcje mebli sklepowych

Do bazowych funkcji mebli sklepowych należy zaliczyć:

-dopasowanie do powierzchni sklepu, oraz zabudowanie jej

-odpowiednie do potrzeb rozmieszczenie produktów

-funkcjonalność, oraz łatwość sięgania po produkty, oraz ich prezentacja

-zaaranżowanie miejsca, oraz nadanie estetyki

Ponadto meble sklepowe pozwalają na praktyczne, oraz przyjazne zbudowanie środowiska zakupowego, a także dzięki nim powierzchnia sklepowa jest maksymalnie zagospodarowana. Warto wiedzieć, że dobór mebli sklepowych do konkretnego rodzaju prowadzonej działalności wymaga wiedzy specjalistycznej, oraz fachowej rady. Nie powinno się dobierać mebli na własną rękę, oraz podejmować decyzji w jaki sposób meble rozmieścić.

Regały sklepowe

Regały sklepowe to jedne z najczęściej używanych mebli w przestrzeni sklepowej, ponieważ ich modułowe konstrukcje mogą pozwolić nabywcy na dopasowanie ich pod kątem oferowanych produktów. Do tych najbardziej popularnych rozwiązań zaliczać można systemy przyścienne, półki wiszące, oraz takie z przeznaczonymi miejscami na cenę. Łatwo jest odróżnić regały sklepowe, od tych magazynowych. Magazynowe opierają się na metalowych, solidnych konstruktach, które umożliwiają na przenoszenie znacznych obciążeń. Sklepowe regały zaś, można dopasować do zabudowy według własnych preferencji, oraz potrzeb.

Gondole sklepowe

Gondole sklepowe to inaczej mówiąc wyspy sklepowe. Składają się one z dwustronnych, wolnostojących regałów, które to stanowią uzupełnienie dla regałów stacjonarnych. Generalnie ustawione są one w głównych miejscach sklepu. Budowane są najczęściej na podstawie metalowych konstrukcji nośnych, gdzie drewnopochodne, lub drewniane płyty występują w roli podziałek. Gondole sklepowe najczęściej sięgają 150 cm, czyli mniej więcej do linii wzroku.

Standy ekspozycyjne

Standy ekspozycyjne to kolejny element zabudowy sklepowej. Ich charakterystyczną cechą jest to, że nie zajmują one wiele miejsca, a działania sprowadzają się do prezentowania konkretnych produktów. Ponadto używa się ich do wyróżnienia dodatków dekoracyjnych, dzięki czemu towar na nim wystawiony łatwiej sprzedać. Standy ekspozycyjne nie służą tylko do wystawienia całości towaru jednego gatunku, ale również do wyróżnienia promocji, czy sezonowych artykułów.

Czym się kierować wybierając regały sklepowe?

Każdy sklep musi być urządzony zarówno w sposób estetyczny, jak i funkcjonalny. Tylko wówczas można mieć pewność, że praca przebiegać będzie wydajnie. Jeśli chodzi o funkcjonalność lokalu handlowego, to szczególne znaczenie mają tu meble sklepowe, w tym odpowiednie regały. Dziś wybór regałów sklepowych jest naprawdę bardzo szeroki. Istotne jest zatem, aby wiedzieć, na co zwrócić uwagę kupując konkretne regały. Wszystko po to, aby na pewno spełniły one swoje zadanie.

Funkcjonalne regały sklepowe, czyli jakie?

Wybierając do lokalu handlowego konkretne regały sklepowe, pamiętać trzeba przede wszystkim o tym, aby były one funkcjonalne. Ważne jest, aby regały dopasowane były do charakteru sklepu oraz sprzedawanego asortymentu. Na pewno praktycznym rozwiązaniem będzie zakup regałów z funkcją regulacji wysokości półek oraz z możliwością ich łączenia w jeden ciąg. W przypadku wprowadzania jakichkolwiek zmian w sklepie nie będzie wówczas potrzeby zakupu nowych regałów. Jedyne co trzeba będzie zrobić, to zmienić konfigurację tych, w które sklep jest już wyposażony.

Jaki materiał wykonania regałów sklepowych?

Bardzo istotnym kryterium wyboru regałów sklepowych jest rodzaj materiału, z którego zostały wykonane. Warto pod tym względem postawić na meble drewniane lub metalowe. regały sklepowe – elementy z drewna i metalu są nie tylko bardzo wytrzymałe, ale można je również dopasować do oferowanego asortymentu. Niezależnie jednak od tego, że regał ma być drewniany czy z metalu, istotne jest, aby cechował się wysoką jakością wykonania. Wówczas można mieć pewność, że posłuży przez naprawdę długie lata i to mimo codziennej eksploatacji.

Dlaczego estetyka regałów sklepowych jest ważna?

Wybierając konkretne regały do sklepu, nie można zapomnieć o tym, że tego typu meble sklepowe muszą się dobrze prezentować. Wygląd mebli sklepowy ma ogromne znaczenie. To na nich bowiem eksponuje się oferowany asortyment. Niemniej pamiętać trzeba, aby regały nie stały się najważniejsze w sklepie i przykuwały wzrost bardziej niż produkty, które są na nich ustawione. Dobrym pomysłem może być zatem zakup do sklepu mebli cechujących się minimalistyczną formą.

Gdzie kupić regały sklepowe?

Kupując regały do sklepu, warto postawić na producenta tego typu mebli, który posiada spore doświadczenie w tym zakresie. Dobrze, jeśli taka firma cechować będzie się indywidualnym podejściem do klienta. Pamiętać bowiem trzeba, że każdy sklep jest inny i cechuje się innymi potrzebami i możliwościami. Mowa tu choćby o różnicy w metrażu, aranżacji czy w asortymencie. Wszystko to należy mieć na uwadze, wybierając konkretny model regałów sklepowych.

Jakie regały będą najlepszym rozwiązaniem dl sklepu spożywczego?

Jak wiadomo, regały sklepowe na sprzedaż są bardzo istotnym elementem praktycznie każdej placówki handlowej. Nie ma znaczenia rodzaj prowadzonej działalności. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że estetyczne i trwałe meble pozwolą odpowiednio wyeksponować poszczególne towary. Dzięki temu klienci nie będą mieli większego problemu z odnalezieniem poszukiwanego produktu. Można zaobserwować, że obecnie największą popularnością cieszą się metalowe oraz plastikowe regały. 

Czym warto się sugerować przy doborze regału do sklepu?

Rekomendowane jest w pierwszej kolejności właściwe dopasowanie omawianego regału zarówno do rodzaju prowadzonej działalności, jak i towarów oferowanych klientom. Godny uwagi jest bowiem fakt, że każda branża będzie potrzebowała zupełnie innych rozwiązań, które będą bardziej wygodne np. w eksploatacji. Nie można zapomnieć, aby meble komponowały się z charakterem danej placówki handlowej. 

Jakie regały najlepiej sprawdzą się w sklepie odzieżowym?

Świetną opcją będzie postawienie na wysokiej jakości plastikowe regały znajdujące się w ofercie renomowanego producenta. Należy mieć świadomość, że gładkie półki umożliwią pracownikom estetycznie wyeksponować złożone ubrania czy pary butów.Warto wiedzieć, że z roku na rok coraz większa liczba sklepów odzieżowych wstawia na zaplecze metalowe regały cechujące się większą nośnością. Nikogo nie powinien dziwić wspomniany fakt, ponieważ możliwe będzie pomieszczenie na nich zdecydowanie większej liczby kartonów. W przypadku, gdy sklep będzie dysponował drabinami, można postawić na wyższe regały.

Jakie regały powinny znajdować się w sklepie budowlanym?

Można mieć całkowitą pewność, że właściciele mniejszych lub większych sklepów budowlanych będą zadowoleni z regałów metalowych. Godny uwagi jest fakt, że produkty znajdujące się w ofercie znanych firm będą w stanie pomieścić urządzenia i materiały o stosunkowo dużej wadze czy wymiarach. Rekomendowane jest postawienie na model, w którym istnieje możliwość mocowania półek przez użytkowników na dowolnie wybranej wysokości. Dzięki temu właściciel sklepu będzie mógł przechowywać towary, które wyróżniają się nietypowymi gabarytami. 

Czy warto kupić używane regały?

Rozwiązanie tylko pozornie wydaje się tańsze od zakupu nowych regałów. W dłuższej perspektywie może przynieść zdecydowanie więcej szkody, niż pożytku. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że używane meble przeważnie będą cechowały się znacznie gorszą estetyką. Z kolei ich bardzo brzydki wygląd może negatywnie oddziaływać na postrzeganie sklepu przez potencjalnych klientów.